FortiAP

FortiAP to bezprzewodowe, zarządzane centralnie punkty dostępowe, wchodzące w skład rodziny produktów Fortinet Connect and Secure. Stanowią dopełnienie rozwiązań ochronnych FortiGate. Dzięki nim dostęp do firmowej sieci Wi-Fi jest bezpieczny, bo opiera się na tożsamości. Integracja z urządzeniem FortiGate wyposażonym w kontroler bezprzewodowej sieci LAN jest bardzo prosta i zapewnia ujednoliconą warstwę dostępową (Unified Access Layer). Do zarządzania zabezpieczeniami zarówno przewodowymi, jak i bezprzewodowymi wystarcza jedna konsola.
FortiAP chronią sieć przed najnowszymi zagrożeniami. Można je zintegrować z firewallami nowej generacji (Next Generation Firewall) oraz z platformami FortiGate do zintegrowanego zarządzania zagrożeniami (Unified Threat Management). Takie rozwiązanie wpływa pozytywnie na złożoność środowiska – sprawia, że wdrażanie autonomicznych przełączników sieciowych czy kontrolerów bezprzewodowej sieci LAN nie jest potrzebne.

Dodatkiem do punktów dostępowych FortiAP jest FortiPresence – dostępne od 2014 roku rozwiązanie analityczne pozwalające na analizę obecności klientów. Taka funkcjonalność coraz częściej jest niezbędna w nowoczesnych sklepach detalicznych.
Synchronizacja FortiAP z FortiPresence umożliwia śledzenie położenia urządzeń mobilnych w przestrzeni. Punkty dostępowe FortiAP działają jak sensory i przesyłają dane do platformy. Na podstawie otrzymanych informacji system odróżnia klientów nowych i powracających.
Integracja FortiPresence z FortiAP daje przedsiębiorcom możliwość realizacji zaawansowanych akcji marketingowych oraz pozwala na optymalizację działalności zarówno w sferze cyfrowej, jak i fizycznej. To duży krok w walce o przewagę konkurencyjną.

Fortinet FortiAP 40tech